środa, 4 kwietnia 2018

Mistrzostwa Europy do lat 19, Bielsko-Biała, 2018 - zakończone

W dniach 24 marca - 1 kwietnia w Bielsku Białej, w klubie Enjoy Squash & Fitness rozegrane zostały Mistrzostwa Europy do lat 19.

Imprezę rozpoczął turniej indywidualny (24-27 marca), w którym wystartowało 91 najlepszych europejskich juniorów i juniorek.

Polskę reprezentowali: Karina Tyma, Filip Jarota oraz Maksymilian Wielgus.

Karina Tyma, fot. M.Szopa

Filip Jarota, fot. M.Szopa

Maksymilian Wielgus, fot. M.Szopa

Karina Tyma wywalczyła wysoką 7. pozycję. Filip Jarota zajął 18. miejsce. Natomiast trzeci nasz reprezentant Maksymilian Wielgus ukończył turniej na 20. pozycji.

Karina Tyma - mecze
Filip Jarota - mecze
Maksymilian Wielgus - mecze

Mistrzem Europy został reprezentant Francji Victor Crouin, wygrywając z Czechem Viktorem Byrtusem. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Anglii Tom Walsh.

W rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Angielka Lucy Turmel. Wicemistrzostwo zdobyła jej rodaczka Alice Green. Na trzecim miejscu uplasowała się reprezentantka Szkocji Georgia Adderlay.

Drabinki turnieju indywidualnego

Następnie rozpoczął się turniej drużynowy (29 marca - 1 kwietnia), w którym wzięło udział 20 drużyn.

Polska reprezentacja w składzie: Karina Tyma, Dominika Lubińska, Jakub Pytlowany, Filip Jarota i Maksymilian Wielgus, zajęła 12. miejsce.

Filip Jarota, Dominika Lubińska, Jakub Pytlowany, Karina Tyma, Maksymilian Wielgus

Mecze polskiej reprezentacji

Tytuł mistrzowski wywalczyła reprezentacja Anglii, drugie miejsce zajęła drużyna francuska, brązowy medal zdobyli reprezentanci Czech.

Drabinki turnieju drużynowego

Polscy juniorzy zarówno w turnieju indywidualnym jak i drużynowym osiągnęli najlepsze wyniki w historii polskiego squasha!