środa, 18 lutego 2015

Zmiany w działalności Koordynatorów obowiązujące od dnia 02.03.15

Nowe ustalenia w sprawie działalności Koordynatorów Lokalnych PJ PFS obowiązujące od dnia: 02.03.2015 r.

1. Zmiana w nazewnictwie:
  • nazwa „Koordynator Regionalny Programu Juniorski PFS” zostaje zmieniona na „Koordynator Lokalny Programu Juniorskiego PFS” 
2. Postanowienia ogólne:

  • w danym mieście/regionie nie ma limitu w ilości Koordynatorów 
  • o wyborze Koordynatora będzie decydowało posiedzenie Komisji Przetargowej w sprawie rozstrzygnięcia przetargu na dofinansowanie realizacji Programu Juniorskiego PFS. 
  • trzy niezbędne kryteria przy przygotowywaniu Planu Programu Juniorskiego: JAKOŚĆ/ILOŚĆ JUNIORÓW/INTEGRACJA 
  • planowany budżet na realizację PJ w danym sezonie to 80.000 złotych. 
  • budżet na realizację Programu Juniorskiego NIE BĘDZIE przekazywany z góry do Koordynatorów Regionalnych. Środki finansowe powinny być wykorzystane w sposób rozsądny, z uwzględnieniem wkładu własnego (ze strony obiektu sportowego, rodziców, sponsorów etc.). 
  • możliwe jest wprowadzanie korekt PFS w postanowieniach ogólnych
3. ‘Dekalog Koordynatora Lokalnego PJ PFS’ – obowiązujące zasady:
1. Nadrzędnym celem Koordynatora Lokalnego PJ PFS jest propagacja gry
w squasha na terenie przez niego reprezentowanym w duchu fairplay, zgodnie z przepisami Polskiej Federacji Squasha oraz zgodnie z treścią zawartej Umowy o Współpracę. 
2. Koordynator zobowiązuje się do integracji środowiska juniorskiego na terenie klubu oraz w miarę możliwości szkół leżących w jego regionie. 
3. Rolą Koordynatora jest jasne i efektywne wykorzystywanie środków finansowych przyznanych przez PFS zgodnie z przedstawionym Szczegółowym Planem Programu Juniorskiego na sezon 2014/15. 
4. Przyznane środki finansowe mogą być wyłącznie traktowane jako dodatkowe wsparcie do wydatków ponoszonych przez Koordynatora, rodziców juniorów lub sponsorów. 
5. Koordynator zobowiązuje się ścisłej współpracy z biurem Programu Juniorskiego PFS w zakresie terminowego i prawidłowego składania wniosków o przyznanie środków finansowych, szczegółowej informacji na temat realizowanych działań (włączając w to realizacje niezwiązane z dofinansowaniem PFS) 
6. Każdy wydatek w ramach przyznanego budżetu musi być poprzedzony wnioskiem o przyznanie środków finansowych oraz potwierdzony odpowiednim dokumentem księgowym. Polska Federacja Squasha zobowiązuje się do zwrotu wydanych środków finansowych w terminie 21 dni od daty otrzymania poprawnej dokumentacji. 
7. Koordynator zobowiązuje się do promocji realizowanych działań za pośrednictwem dostępnych mediów. 
8. W celu osiągnięcia lepszej integracji w środowisku juniorskim w Polsce sugerowana jest współpraca pomiędzy Koordynatorami (np. organizacja wspólnych juniorskich campów treningowych, wyjazdów turniejowych itp.) 
9. Koordynator za pośrednictwem realizowanych działań powinien zwiększać liczebność swojej grupy juniorskiej, ponieważ będzie to miało wpływ na przyznawanie środków finansowych w kolejnym sezonie. Realizowane programy skoncentrowane na grupach poniżej 6. juniorów nie będą kontynuowane. 
10. Polska Federacja Squasha zastrzega sobie prawo do realokacji środków finansowych oraz zwiększania ilości Koordynatorów zgodnie z jej możliwościami finansowymi.

4. Zmiany w dokumentach:
5. Dofinansowania na turnieje zagraniczne:
  • do końca sezonu 2014/15 Polska Federacja Squasha decyduje o znaczącym ograniczeniu zatwierdzanie wniosków od Koordynatorów Lokalnych o wsparcie finansowe wyjazdów na turnieje zagraniczne. Wnioskowana kwota nie może przekraczać 10% ogólnego kosztu pobytu juniora na turnieju zagranicznym (wliczając w ogólną kwotę koszt wpisowego, noclegu oraz wyżywienia). 
  • do końca sezonu 2014/15 Koordynator może wskazać maksymalnie 2 juniorów objętych dofinansowaniem. 
  • w sezonie 2015/16 zostanie przyznany budżet na wspieranie wyjazdów na juniorskie turnieje zagraniczne, którym zarządzać będzie biuro PJ PFS w konsultacji z Zarządem PFS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz