środa, 29 października 2014

Kahuna podsumowuje swój turniej juniorski kat. A (25.10.14)!

W ubiegłą sobotę, tj. 25 października, w naszym Klubie został rozegrany Karakal Kahuna Junior Cup kat. A 2014. Do zawodów zgłoszonych zostało 68 uczestników. Co ciekawe, kilkunastu z nich wzięło udział aż w dwóch kategoriach wiekowych, co z pewnością stanowiło dla nich niemały wysiłek. Wszystkie mecze zostały rozegrane w 9 kategoriach, w tym: 5 OPEN oraz 4 DZIEWCZĘCYCH. Na turniej przybyli licznie zawodnicy z wielu miast Polski, m.in. z: Warszawy, Poznania, Szczecina, Częstochowy, Bielska-Białej, Wrocławia, Krakowa, Sosnowca, Gorzowa Wielkopolskiego i Bydgoszczy. Wszystkie mecze rozegrane zostały w ciągu 1 dnia, na wszystkich ośmiu kortach.
W kategorii OU11 zwycięzcą okazał się faworyt – Piotr Szymaczek. Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Ratajczak, natomiast trzecie zajął Nataniel Hernas. Najciekawszym pojedynkiem w tej kategorii okazał się mecz pomiędzy Piotrem Penkalą a Julianem Sokołowskim, zakończony zwycięstwem Piotrka 12:10 w ostatnim secie, po obronie aż 5 piłek meczowych.
W kategorii GU11 najwyższe miejsce na podium wywalczyła sobie Marta Sikora, która od początku była faworytką. Na drugiej pozycji uplasowała się Marysia Wiąckewicz, a tuż za nią – Kaja Jankowiak.
Zwycięzcą kategorii OU13 okazał się Jakub Pytlowany, który wygrał po bardzo zaciętym pojedynku z coraz lepszym Makarym Jankowiakiem. Mecz zakończył się 11:9 w 5. secie na korzyść Kuby. Najniższe miejsce na podium należało do Olka Wierzby – reprezentanta Kahuny.
Wśród dziewczynek grupę GU13 wygrała faworytka – Julia Patałąg. Drugie miejsce zajęła Marta Sikora, natomiast trzecie – Amelia Szymańska.
Kategorię OU15 wygrał bez straty ani jednego seta, reprezentant Kahuny oraz faworyt w jednym – Andrzej Wierzba. Drugie miejsce na podium wywalczył sobie Mikołaj Giemza, a tuż za nim znalazł się Piotr Nowak.
Grupę GU15 wygrała niesamowita Dominika Lubińska, która jednego dnia zdobyła Mistrzostwo Polski w Speedmintonie oraz zwyciężyła w dwóch kategoriach wiekowych w naszym turnieju! Pomimo, że ta młodziutka zawodniczka nie ma jeszcze 13 lat, to wygrała kategorie do lat 15 i do lat 17! Aż strach pomyśleć co będzie dalej… ;) Drugie miejsce zajęła Ewa Wojciechowska, natomiast trzecie – Amelia Szymańska.
Kategorię OU17 natomiast zwyciężył bezkonkurencyjny Piotr Hemmerling. Jedynym zawodnikiem, który był mu w stanie stawić okazał się Andrzej Wierzba (zwycięzca OU15), który wygrał 1 seta. Grupa ta obfitowała w wiele zaciętych pojedynków, w tym aż 5 pięciosetowych, co może świadczyć o dosyć wyrównanym poziomie w tej kategorii wiekowej. Dużym zaskoczeniem była przegrana rozstawionego z „dwójką” Bartka Steina już w drugiej rundzie. Środkowe miejsce na podium zajął Mateusz Osojca, najniższe natomiast – Mateusz Szewczyk.
W kategorii GU17 zwyciężczynią okazała się wspomniana już wyżej, młodziutka Dominika Lubińska. Zajęła najwyższe miejsce na podium po zaciętym pięciosetowym pojedynku z Emilią Kaniewską. Trzecie miejsce zajęła Ewa Wojciechowska.
Ostatnią kategorią była OU19. Niestety na turniej nie dotarł faworyt – Tymoteusz Wysocki. W związku z tym jego rolę przejął Artur Machno, który ostatecznie zwyciężył. Mateusz Szabelski zagrał 2 zacięte pięciosetówki w półfinale i w meczu o trzecie miejsce. Niestety, obie przegrał. Na drugim miejscu uplasował się Dawid Pych, na trzecim natomiast – Łukasz Sokołowski.
Wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy za udział w zawodach oraz za fantastyczną atmosferę.
Do zobaczenia już wkrótce na kolejnym turnieju!